ZMAJČICE SUVERENO DOBILE MESTNI DERBI

V 7. krogu 1.SŽNL je bil na sporedu prvi mestni derbi v novi sezoni. Zmajčice so gostile igralke ŽNK Krim Rolljet.
V prvi enajsterici sta tekmo začeli povratnica Maruša Česnik in Ana Milović, ki se je vrnila po poškodbi. Motivirana Milovićeva ni dolgo čakala in že v 3. minuti izkoristila podajo Manje Rogan in Zmajčice popeljala v vodstvo. Kot bi jim dalo krila, so suvereno nadaljevale s svojo igro. V prvem polčasu smo videli še tri zadetke (4:0), v drugem pa so Zmajčice zadele še trikrat za končnih 7:0. Ana Milović je svojo vrnitev okronala s hat-trickom, svojega prvega gola po poškodbi pa se je veselila Manca Suhoveršnik. Domači strateg je v drugem delu tekme naredil nekaj menjav in dal priložnost še igralkam s klopi. Zaradi poškodbe je bila odsotna druga vratarka Lili Balažic, ki jo je zamenjala mlada Katarina Rogelj, vratarka U17.

▶️ Miki Kondič, glavni trener: “Tekma velikih pričakovanj je prinesla lepo predstavo obeh ekip. Čestitke Krimu za srčno in borbeno igro. So simpatična ekipa z lepim potencialom. Želim jim vse dobro v nadaljevanju prvenstva. Našim dekletom vse čestitke za nove tri točke in predvsem pohvale za dosledno upoštevana navodila. Prikazale so igro, ki jo pričakujemo od njih.”

ŽNK OLIMPIJA : ŽNK KRIM ROLLJET 7:0 (4:0)
Strelke: A. Milović 3x, Z. Vindišar, M. Česnik, T. Paliska, M. Suhoveršnik